+36 70 770 22 56

Szívesen tanulnátok szakmát, de nem tudjátok, pontosan hogyan is működik az OKJ-s rendszer?
Az első és legfontosabb dolog: nem minden OKJ-s képzés ingyenes. Az igaz, hogy az állam 2015 óta két OKJ-s bizonyítvány megszerzését biztosítja ingyenesen, ez azonban nem azt jelenti, hogy minden OKJ-s képzés ingyenes lenne.
Ha OKJ-s képzésről van szó, akkor megkülönböztetünk tanfolyami rendszerű és iskolarendszerű képzéseket:
• A tanfolyami rendszerű képzésekért fizetni kell, a tanfolyam díját a képzést szervező iskola határozza meg. Ezeknek a tanfolyamoknak az előnye, hogy rövidebb idő alatt elvégezhetőek, mint az iskolarendszerű képzések, és ütemezésük jobban igazodik az átlagos munkaidőhöz.
• Az iskolarendszerű képzések indulhatnak nappali, esti vagy levelező rendszerben. Az ingyenes képzések zömét a szakképzési centrumok alá tartozó iskolák indítják, illetve néhány egyházi és alapítványi iskola is szervez ingyenes képzéseket. Az iskolarendszerű képzések szeptemberben, vagy – keresztféléves képzések esetében – februárban indulnak. Más időpontban csak tanfolyami rendszerű képzésekre lehet jelentkezni.
Az OKJ-s képzésen tanulók is kapnak kedvezményeket? Diákigazolványt és utazási kedvezményt?
Iskolarendszerű OKJ-s képzésben az esti és levelező tagozatos diákoknak is jár a diákigazolvány. Az estis diákigazolvány gyakorlatilag ugyanazokra a kedvezményekre jogosít fel, mint a nappalis, a levelező tagozatosok diákokra viszont más feltételek vonatkoznak. Habár a levelezősök nem vásárolhatnak tanulóbérletet, viszont félárú menetjeggyel közlekedhetnek a lakóhelyük és az iskola között.
Milyen feltételek kellenek a jelentkezéshez? Kötelező az érettségi?
Az első két szakképesítés megszerzése korhatártól függetlenül mindenkinek ingyenes a fenti feltételekkel. Azonban 25 éves kor felett csak esti vagy levelező tagozaton az iskolarendszerű képzéseken.
Ez azokra is vonatkozik, akiknek már van diplomájuk, ugyanis az állami félévek és az ingyenes OKJ-s képzések száma nem függ össze. Tehát ha OKJ-s képzésen vesztek részt, nem fogynak az állami féléveitek. Sőt azokra is vonatkozik, akiknek még érettségijük sincs, hiszen nem minden OKJ-s képzéshez szükséges érettségi. Rengeteg szakma már általános iskolai végzettséggel is elvégezhető. A képzések neve melletti számok első két számjegye jelzi, milyen iskolai végzettséggel lehet elkezdeni azt.
Érettségi nélkül a következő számokkal jelzett képzések kezdhetőek el:
• 21: semmilyen iskolai végzettség nem kell hozzá.
• 31: legalább a nyolc általános iskolai osztály elvégzése kell hozzá.
• 33: legalább a 10. évfolyam elvégzése kell hozzá.
• 51: középiskolai végzettség kell hozzá (érettségi nem szükséges, de a középiskola utolsó évfolyamának elvégzése igen)
• Az e fölöttieknél szükséges az érettségi.
Mely osztályokba van felvétel?
9. osztályunkba folyamatos felvételi lehetőség van, akár év közben is! Számítógép-szerelő, karbantartó valamint eladó osztályaink indulnak.
Mit tegyek, ha gyermekemet át szeretném íratni a Szent Imre Szakközépiskolába?
Amennyiben a szülő úgy dönt, hogy gyermekét át szeretné íratni iskolánkba, személyes beiratkozás szükséges. Iskolánk titkárságán oktatási megállapodás és jelentkezési lap kitöltése után befogadó nyilatkozatot adunk, amellyel jelenlegi iskolájukból meg tudják tenni a kiiratkozást.
Ide kattintva elérheti iskolánk felvételi tájékoztatóját
Mi a fő különbség a Szent Imre Szakközépiskola és a többi iskola között?
Fő különbség, hogy iskolánkban kis csoportban, maximum 11 fővel indulnak az osztályok, így több idő jut minden gyermek egyéni fejlődésére, személyre szabott figyelmet kap mindenki.
Kihasználjuk a csoportban rejlő húzóerőt: a gyerekek példát mutatnak és segítenek egymásnak.
Megtanulnak kommunikálni egymással a páros feladatok és közös feladatmegoldások által.
Sok páros vagy csoportos gyakorlatot adunk a figyelemkoncentrációra és kommunikációra a helyezve a hangsúlyt.
Mennyi a várható költség?
Mivel iskolánk alapítványi fentartású, így havi tanulmányi hozzájárulás fizetendő. Ezen összeg mértéke a tanulmányi évek alatt nem változik.Hogyan lehet valaki magántanuló?
A szülőnek kell kérelmet írnia az iskola igazgatójához, ebben kell megindokolni, hogy miért szeretné gyermekét magántanulói státuszba íratni. Ezt követően az iskola igazgatója dönt a kérelemről.
Kattintson ide további részletekért!
Mikor és milyen vizsgákat tesznek a magántanulók?
Félévkor és év végén egy-egy félév anyagából tesznek osztályozó vizsgát a tanulók, az adott évfolyam tanulmányi követelményeinek megfelelően.